Zapisz na liście ulubionych

Jesienne sporty, które z pewnością pokochasz!

2022-10-03
Jesienne sporty, które z pewnością pokochasz!
Jesienna aura sprawia, że nie masz ochoty na aktywność? Pomimo wyraźnie mniejszej ilości słońca (i energii!) nie warto odmawiać sobie treningu, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Sport o tej porze roku pomoże Ci nie tylko utrzymać kondycję wypracowaną w trakcie lata, ale przede wszystkim – wzmocnić organizm przed zimą i… wyprodukować dodatkową porcję endorfin! Zastanawiasz się, jak ćwiczyć, kiedy pogoda zachęca wyłącznie do leniuchowania? Przeczytaj i zobacz, jakie pomysły na aktywność po lecie cieszą się największą popularnością.Sporty jesienne. Co ćwiczyć, żeby mieć ochotę na więcej?

Światowa Organizacja Zdrowia nie ma wątpliwości – najlepsze remedium na jesienną chandrę stanowi ruch. Chcąc zachować doskonałą kondycję, zyskać odporność i cieszyć się doskonałym samopoczuciem, chłodniejszą porę roku warto zacząć aktywnie. Nie wiesz, co ćwiczyć, żeby mieć ochotę na więcej? Zastanawiasz się, czy jesienne sporty są kosztowne? Okazuje się, że niektóre z nich nie wymagają niemal żadnych nakładów finansowych, niemniej – konieczne będzie odpowiednie obuwie. Modele warte uwagi znajdziesz np. tutaj


1. Jazda na rowerze

Wiele osób wraz z nadejściem jesieni decyduje się schować jednoślad w garażu albo piwnicy. Tymczasem zdecydowanie lepszym pomysłem będzie jego przegląd (nawet jeśli cieszył Cię niezawodnością przez całe lato) i… dalsze użytkowanie. Rowerem możesz bowiem jeździć nie tylko w wolnym czasie – jednoślad z powodzeniem może zastąpić autobus, tramwaj i samochód. Jeśli dotychczas nie korzystałeś z takiego rozwiązania, w wielu miastach wciąż są dostępne rowery miejskie. Korzystając z nich, przekonasz się, czy kupno własnego ma sens.


Sznurowane białe trampki damskie na platformie Shelovet

2. Bieganie

Bieganie to aktywność, na którą może pozwolić sobie (dosłownie!) każdy – nie wymaga bowiem niemal żadnych nakładów finansowych i jest ogólnie dostępne. Wybierając wygodne obuwie, możesz planować trasy o różnej intensywności, zarówno w te dni, w które pracujesz, jak i w dni wolne. Szybko przekonasz się, że jogging lub szybki spacer, również w granicach własnej okolicy, pozytywnie wpływa na sylwetkę i samopoczucie.

Lekkie sportowe sneakersy DK

3. Fitness

Aktywność fizyczna to doskonała alternatywa dla leniwych wieczorów, spędzonych przed telewizorem. Ciekawą alternatywą dla ćwiczeń na siłowni są zajęcia fitness, adresowane również do mężczyzn. Co ciekawe, udział w nich nie zawsze musi wiązać się z koniecznością zakupu karnetu – interesującej Cię aktywności możesz poszukać w osiedlowych klubach, domach kultury i wiejskich świetlicach. Wówczas płacisz tylko za te godziny, w których faktycznie uczestniczysz.

Sneakersy damskie Shelovet materiałowe beżowe

4. Trekking

Wiele osób jesienią rezygnuje z wycieczek górskich. Tymczasem trekking o tej porze roku może przynieść wiele satysfakcji. Decydując się na wędrówki w bardziej wymagającym terenie, należy zadbać o odpowiednie wyposażenie. Chociaż podstawę stanowią stabilne i wygodne buty, konieczne będą także specjalistyczna odzież i odpowiedni sprzęt.

Buty trekkingowe damskie z wysoką cholewką DK czarne Softshell

5. Tenis

Jesienią warto eksperymentować – również w sporcie. W nowych aktywnościach możesz sprawdzać się nie tylko na ścieżkach rowerowych i trasach biegowych, ale także – na korcie. Tenis pozwala bowiem nie tylko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Regularna gra zwiększa wydolność płuc i przeciwdziała wielu chorobom. Co ciekawe, niekorzystna aura nie musi być powodem do przerwania treningów. W wielu miastach aktywność możesz kontynuować na kortach krytych.

Sportowe buty damskie DK białe
Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

pixel