Zapisz na liście ulubionych

Buty do ćwiczeń w domu

2020-09-16
Buty do ćwiczeń w domu

NIE ZAWSZE MAMY MOŻLIWOŚĆ I CZAS, ABY PÓJŚĆ NA SIŁOWNIĘ CZY NA ZAJĘCIA AEROBIKU. WÓWCZAS DECYDUJEMY SIĘ TRENING DOMOWY. DO ĆWICZEŃ W DOMU MUSIMY ZAOPATRZYĆ SIĘ W DOBRE I WYGODNE BUTY. NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE OBUWIA SPORTOWEGO?

Buty do ćwiczeń w domu — dlaczego trzeba je zakładać?

Jeśli wybierasz się na siłownię lub na trening, zawsze zabierasz ze sobą odpowiednie buty sportowe damskie. Sytuacja komplikuje się, gdy ćwiczysz w domu. Czy buty są wówczas konieczne? Zazwyczaj tak, ale wiele zależy do tego, jaką formę aktywności wybierzesz. Przy niektórych rodzajach ćwiczeń takich jak np. joga, pilates czy stretching obuwie na stopach nie tylko nie jest potrzebne, ale nawet niepożądane. W przypadku pozostałych zajęć, kiedy wykonujesz intensywne podskoki i skręty — noszenie obuwia jest obowiązkowe. Dlaczego?


Buty zapewniają amortyzację.


Pamiętajmy, że nasze stopy nie zostały przygotowane do poruszania się po betonie, płytkach czy panelach, ale po miękkiej i znacznie przyjaznej dla stóp ziemi. W trakcie intensywnych ćwiczeń, w których mamy wiele podskoków, obrotów i skrętów, nasz staw skokowy narażony jest na uszkodzenia. Przy odpowiednim obuwiu unikniemy przeciążania kości i w ten sposób zminimalizujemy ryzyko kontuzji.

Buty chronią Twoje stopy.


Jeśli podczas treningu upuścisz ciężar lub przedmiot — Twoje stopy będą miały pewną ochronę. Nadal będzie boleć… ale prawdopodobnie trochę mniej.

Buty do fitnessu — jakie wybrać?
Buty do ćwiczeń w domu

Wybór odpowiednich butów sportowych jest równie ważny, jak sam trening. Pozycja Twoich stóp podczas ćwiczeń wpływa na ustawienie wszystkich innych części ciała, mięśni i stawów.
Warto uświadomić sobie, że nie każde sneakersy czy buty do treningu będą nadawały się do ćwiczeń w domu. Buty, które w tamtym sezonie kupiłaś do biegania, z pewnością nie sprawdzą się przy ćwiczeniach na macie.


BUTY, W JAKICH TRENUJESZ W DOMU, POWINNY BYĆ:

 

  • wygodne i komfortowe w noszeniu — to podstawa;
  • wystarczająco lekkie, aby nie ciążyły na stopach;
  • w odpowiednim rozmiarze, dopasowane do stopy — nie mogą być zbyt ciasne, ani zbyt luźne;
  • zapewniać odpowiednią przyczepność — posiadały przyczepny i trwały bieżnik;
  • sznurowane, aby mogły utrzymać stopę w stałej pozycji, nawet podczas podskoków i obrotów;
  • posiadać zapiętek sięgający powyżej kostki;
  • miały twardą, ale na tyle elastyczną podeszwę, aby można było swobodnie ćwiczyć;
  • wykonane były z przewiewnych materiałów, aby stopy w trakcie treningu nie pociły się nadmiernie;
  • z elementami w amortyzujące wstrząsy - wbudowaną poduszką żelową lub powietrzną, która zapobiegnie kontuzjom i przeciążeniu;
  • z modnym wzorem — ładnie dobrane buty do stroju dodadzą motywacji i zachęcają do treningu, zwłaszcza te osoby, które dopiero zaczynają przygodę z fitnessem.


Modne damskie buty treningowe 
Modne buty na trening typu białe sneakersy damskie

Na rynku dostępny jest szeroki wybór butów sportowych do ćwiczenia w domu. Możemy dobrać je nie tylko ze względu na rodzaj wykonywanej aktywności fizycznej, ale również stylu i wzornictwa. Bez znaczenia czy ćwiczymy w domu czy na siłowni - dobry wygląd i kompletny strój zawsze dodaje nam motywacji.
Buty do fitnessu damskie czy inne modele na trening projektowane są zazwyczaj w pozytywnych i energetyzujących barwach z różnymi efektownymi wzorami. Bardzo często jest to dość kontrastowa, wyrazista kolorystyka jak neonowy róż, zieleń lub intensywna pomarańcza. Popularne są również wszelkiego rodzaju pastelowe odcienie. W zależności od preferencji możemy również kupić buty w klasycznej bieli lub w ciemniejszych odcieniach (jak granatowy czy czarny). Te ostatnie pasować będą praktycznie do wszystkiego.


Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

pixel