Zapisz na liście ulubionych

Czym sugerować się przy wyborze kapci?

2021-05-13
Czym sugerować się przy wyborze kapci?
CZY WIECIE, ŻE KAPCIE TO JEDNE Z NAJWAŻNIEJSZYCH BUTÓW W NASZYM ŻYCIU? NAPRAWDĘ! PO WYCZERPUJĄCYM DNIU PRACY, KIEDY NASZE STOPY SĄ OBOLAŁE OD NOSZENIA BUTÓW WYJŚCIOWYCH, TO WŁAŚNIE KAPCIE DAJĄ IM UPRAGNIONE WYTCHNIENIE. JAK WYBRAĆ IDEALNE KAPCIE PO DOMU?


Kapcie damskie, pantofle, papucie to obuwie domowe, w którym spędzamy znaczną część naszego czasu. To buty, które ubieramy zaraz po przyjściu z pracy, kiedy nasze stopy są zmęczone np. od noszenia szpilek. Z tego względu tak ważne jest, aby kapcie były wygodne i zapewniały komfort chodzenia. W nich nasze stopy powinny odpocząć i zregenerować się, by następnego dnia były w dobrej formie.

Wybór odpowiednich kapci jest ważny nie tylko ze względu na nasz komfort, ale również z powodów zdrowotnych. Lekarze podiatrzy, czyli specjaliści od stóp, zalecają pacjentom wybór dobrej jakości obuwia domowego. Odpowiednio dobrane kapcie oferują korzyści nie tylko stóp, ale także dla kolan, bioder i pleców zapewniając amortyzację całego ciała.


To kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie obuwia domowego.

ROZMIAR

Jaki powinien być odpowiedni rozmiar kapci? Czy powinniśmy się kierować naszym standardowym rozmiarem stopy? To z pewnością pytania, na którym i zastanawia się większość osób poszukujących obuwia domowego.

Przy zakupie kapci powinniśmy się sugerować rozmiarem naszej stopy. Warto jednak brać poprawkę na to, że numeracja może różnić się w zależności od producenta. Z tego powodu przed zakupem należy koniecznie kapcie przymierzyć. Musimy sprawdzić, czy nasze stopy mają wystarczająco dużo miejsca, czy konstrukcja pantofla zapewnia wygodę palców, śródstopia i pięty. Może się okazać, że w przypadku kapci będziemy musieli kupić rozmiar większy niż ten, który zazwyczaj nosimy.


buty domowe


MATERIAŁ

Kapcie produkowane są z różnych materiałów. Najlepiej oczywiście kupić te, które są przyjazne dla naszej stopy i zapewniają odpowiedni komfort i wygodę użytkowania. Warto wybierać kapcie wykonane z naturalnych materiałów, w sztucznych noga będzie się pocić. Z tego względu najlepszymi materiałami do kapci są:

Skóra. Kapcie wykonane z naturalnej skóry są bardzo wytrzymałe, zapewniają wystarczającą cyrkulację powietrza i sprawiają, że stopa w nich może oddychać.


Kapcie frotte. To popularny materiał, z którego czasami wykonywane są ręczniki. Zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza, a także są stosunkowo łatwe w utrzymaniu w czystości. Można je szybko wyprać, wysuszyć.

Bawełna i zamsz. To najpopularniejsze materiały do produkcji kapci. Oba zapewniają wygodę i komfort noszenia, a także odpowiednie zabezpieczenie dla stopy. Trzeba jednak unikać wychodzenia z nimi na zewnątrz i zamoczenia, ponieważ może się to odbić negatywnie na kondycji kapcia i naszych stop.


Aksamit to popularny materiał na kapcie, głównie na ich zewnętrzną część. Jest to miękki materiał, bardzo przyjemny w kontakcie ze skórą. Aksamit jest stosunkowo ciepły, dlatego kapcie z niego wykonane sprawdzą się w chłodniejszych miesiącach.

WYKONANIE

W przypadku kapci trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakość wykończenia i odszycia butów. To obuwie domowe, w którym chodzimy stosunkowo często, dlatego ważne jest, aby miały określoną wytrzymałość. Z tego względu warto kupować kapcie u sprawdzonych sprzedawców, którzy zapewniają odpowiedni standard wykonania.buty domowe


TWARDOŚĆ PODŁOGI

Podłoga i materiały, z jakich jest wykonana, mają również duże znaczenie przy zakupie kapci. Jeżeli w swoim domu jest twarda podłoga (np. płytki), wówczas najlepiej kupić kapcie z grubą podeszwą. W przypadku gdy podłoga jest śliska, musisz zaopatrzyć się w kapcie z gumową podeszwą.


PLAN DNIA I AKTYWNOŚĆ

Kapcie muszą być dopasowane do twojej codziennej aktywności. Inne kapcie wybierzesz w przypadku gdy większość czasu spędzasz na siedząco np. przy biurku na pracy zadanej a inne, gdy spędzasz czas bardzo aktywnie np. przygotowując posiłki, pranie, pielęgnując rośliny doniczkowe.


PORA ROKU

Istotna jest również pora roku, w której będziesz kupować kapcie. W miesiącach chłodniejszych trzeba postawić na ciepłe kapcie np. kapcie z futerkiem czy pluszowe kapcie damskie. W lecie warto wybierać modele, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i przewiewność stopy. W tym przypadku doskonale sprawdzą się klapki damskie czy japonki np.: gumowe klapki z futerkiem

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

pixel