Zapisz na liście ulubionych

Jak dbać o buty z ekoskóry?

2020-02-26
Jak dbać o buty z ekoskóry?

MIŁOŚNICZKI BUTÓW, KTÓRYM NA SERCU LEŻY TAKŻE KWESTIA DOBRA ZWIERZĄT, POWINNY SIĘGAĆ PO MODELE WYKONANE ZE SKÓRY EKOLOGICZNEJ. Z PEWNOŚCIĄ TEGO RODZAJU MATERIAŁ JEST TAKŻE BARDZIEJ PRZYJAZNY DLA PORTFELA, PONIEWAŻ KOSZTUJE ZDECYDOWANIE MNIEJ. DO TEGO W NICZYM NIE USTĘPUJE SWOJEJ NATURALNEJ KUZYNCE.

Czym jest ekoskóra?Ekoskóra, czyli skóra ekologiczna albo skaj, to materiał syntetyczny, który jednak bardzo przypomina naturalny produkt. Do wyboru jest skóra w wersji eko przypominająca skórę licową oraz zamszową, a także nubukową. Tak naprawdę wszystkie rodzaje obuwia mogą więc być wykonane z tego rodzaju materiału. Nierzadko odróżnienie ich od siebie na pierwszy rzut oka jest wręcz niemożliwe.

Zalety butów z ekoskóry

 

Łatwość pielęgnacji

Buty ze skóry ekologicznej warto wybrać ze względu na łatwość ich utrzymania w czystości. Nie tylko nie brudzą się one tak, jak te wykonane ze skóry naturalnej, ale także wraz z upływem czasu nie odbarwiają się i nie dzieje się z nimi nic złego. Nawet sól sypana zimą na chodniki, która jest zmorą posiadaczy butów z naturalnej skóry, na tych w wersji eko nie robi wrażenia.

Oszczędność

Nie bez znaczenia jest też cena. Buty ze skóry ekologicznej są dwa a nawet trzy razy tańsze od ich butów ze skóry naturalnej. W ten sposób zamiast jednej pary damskich szpilek w tej samej cenie możemy kupić trzy.  


buty z ekoskóry.

Trwałość

Nieprawdziwa jest opinia, że ten materiał jest nietrwały. Technologie produkcyjne zmieniły się na tyle, że obecnie można dobrać idealną trwałość do swoich potrzeb. Wiele modeli ma także skórzaną wkładkę albo można ją dokupić osobno, dlatego takie buty zapewniają również świetny komfort dla stóp.
Sztuczna skóra jest bardzo trwała i wytrzyma długo. Nie ma skłonności do pękania lub łuszczenia jak skóra. Nie blaknie tak łatwo w świetle ultrafioletowym (UV) i jest odporny na plamy.

Podobieństwo do skóry naturalnej

Współczesna ekoskóra bardzo przypomina fakturą skórę naturalną. Czasem na pierwszy rzut oka trudno jest rozróżnić czy czółenka damskie wykonane są ze skóry naturalnej czy sztucznej.


Moda

Ekoskóra daje wiele możliwości do eksperymentów. To materiał syntetyczny, który ufarbować w tęczę kolorów. Z tego powodu tego typu buty damskie dostępne są w wielu fasonach, odcieniach kolorystycznych i w zaskakujących printach.

Codzienna pielęgnacja

W przypadku, jeżeli na butach ze skóry ekologicznej pojawią się zabrudzenia, na przykład w formie zaschniętego błota, należy je przemyć gąbką zwilżoną wodą. W ten sposób pozbyć się można pierwszych zanieczyszczeń. Następnie należy użyć stosownego środka do czyszczenia przeznaczonego do skóry ekologicznej. Tylko tyle wystarczy, by buty odzyskały swój blask. Wygodne w użyciu są specjalne chusteczki nawilżające, które delikatnie nabłyszczą buty. Można je zawsze mieć w torebce i przetrzeć kozaki damskie lub pantofle przed ważnym spotkaniem.

W sezonie jesienno-zimowym warto buty jesienne damskie przecierać po każdym użytkowaniu. Powinno się je również impregnować dedykowanym do tego rodzaju skóry impregnatem, na przykład w sprayu. Takie działanie sprawia, że materiał nie jest podatny na nasiąkanie wodą oraz brudem, a kolejne kroki pielęgnacji będą jeszcze prostsze, zanieczyszczenia w ogóle nie będą się przyczepiać.

Warto zwrócić uwagę, że taki rodzaj obuwia nie przebarwia się, dlatego nie jest konieczne intensywne pastowanie butów. Nie można do nich stosować tych samych preparatów, co do skóry naturalnej, ponieważ ekoskóra ma inną strukturę i nie wchłania tych środków, co mogłoby doprowadzić wyłącznie do powstania plam oraz barwienia butami ubrań i dłoni.

Buty wykonane ze skóry ekologicznej wyglądają świetnie, a do tego mogą być naprawdę trwałe, jeżeli tylko wybierzesz lepiej wykonany model i poświęcisz odrobinę uwagi codziennemu dbaniu o nie.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020

Polecane

Beżowe trapery damskie

Beżowe trapery damskie

149,99 zł brutto119,98 zł brutto

pixel