Zapisz na liście ulubionych

Jak dobierać damskie skarpety do ubrania?

2021-12-10
Jak dobierać damskie skarpety do ubrania?

SKARPETY POZORNIE WYDAJĄ SIĘ NIEISTOTNYM I MAŁO WIDOCZNYM ELEMENTEM GARDEROBY. NIC JEDNAK BARDZIEJ MYLNEGO! DO ICH DOBORU W ZALEŻNOŚCI OD CAŁOŚCI STROJU TAKŻE NALEŻY SIĘ PRZYŁOŻYĆ I KIEROWAĆ KILKOMA ZASADAMI..

Metody dobierania skarpetek

Do koloru spodni

Najbardziej klasyczną metodą doboru skarpetek do stroju jest ich dopasowanie do kolorystyki spodni. Powinny mieć one ten sam, ewentualnie nieco ciemniejszy odcień. Co jednak jest łatwe w przypadku eleganckich spodni w kolorze czarnym, granatowym lub szarym, może sprawić nie lada problem w kontekście strojów bardziej casualowych, w których pozwalamy sobie na większe wariacje kolorystyczne również w przypadku spodni.


Do obuwia

Inna, niemniej klasyczna i elegancka metoda doboru odpowiednich skarpetek damskich do stroju skupia się na ich dostosowaniu do koloru butów. W tym przypadku czekają jednak dwie pułapki – z jednej strony dopasowanie idealnego koloru butów, a z drugiej – także brak kontrastu ze spodniami.


Do kolorystyki ubrania

To nadal nie koniec możliwości. Jeżeli strój nie jest formalny, a ty chcesz po prostu poszaleć, ale w granicach zdrowego rozsądku, wybrać możesz skarpetki dopasowane do innych elementów twojego ubioru, na przykład koszulki. Jednak, żeby całość dobrze się prezentowała, pamiętaj o kolorach kontrastowych i wzajemnie się uzupełniających. I tym sposobem do stroju w odcieniach niebieskiego pasują skarpetki fioletowe, pomarańczowe, żółte, szare albo śliwkowe. Do zielni najlepiej wygląda czerwień, granat, czarny albo niebieski. Czerwień świetnie uzupełni pomarańczowy, fioletowy, biały, srebrny albo złoty, etc. Biel i szarość są na tyle uniwersalne, że pasują do nich wszystkie inne kolory.
Jak dobierać damskie skarpety do ubraniaJakie skarpety do sneakersów i trampek wybrać?

Do obuwia sportowego najczęściej wybiera się jednolite białe skarpetki stopki, które są niewidoczne i nie stanowią konkurencji dla nieraz bardzo wyrazistych butów. Można także zdecydować się na przeciwieństwo, zwłaszcza jeżeli buty są jednolicie białe i wybrać zabawne, kolorowe skarpetki, może nawet z jakimś wzorem.


Jak nosić skarpety do szpilek?

Szpilki i skarpetki tylko pozornie się gryzą. Kreatorzy mody od dłuższego czasu przekonują kobiety, by nie bały się eksperymentować i wybierały takie połączenia. Najbezpieczniejsze jest zestawienie szpilek z krótkimi skarpetkami – kabaretkami. Dla bardziej odważnych kobiet istnieje połączenie bawełnianych, kolorowych skarpetek ze szpilkami. Pamiętaj jednak, aby nie były one zbyt długie. Działają one niestety na niekorzyść sylwetki, optycznie skracając nogi.
Jak dobierać damskie skarpety do ubraniaJakie skarpetki do botków?

Botki damskie są tym rodzajem obuwia, które wiele wybacza. Zazwyczaj powinno się nosić do nich skarpety, które nie wystają ponad linię cholewki. Jeżeli tak jest, skarpetki są niewidoczne. Jeżeli jednak botki mają krótszą cholewkę, a jest zimno, najlepiej nosić skarpety w kolorze najbardziej zbliżonym do butów, wówczas nie będą one rzucały się w oczy.


Skarpety, a rodzaj spodni

Do jeansów wybrać możesz skarpetki we wszystkich kolorach, także ze wzorami. Spodnie materiałowe, takie jak chinosy, wolą bardziej jednolite skarpety. Do krótkich spodenek albo sukienki ubieraj na siebie wyłącznie krótkie skarpetki.


Skarpety – jak uniknąć modowej wpadki?

Podstawową zasadą jest zakaz noszenia skarpet do sandałów i klapek. Do ciemnych spodni i butów nie zakładaj białych skarpet. Mokasyny, balerinki i inne wycięte buty nosić można tylko w połączeniu z niewidocznym, mocno wyciętymi skarpetkami. W sytuacjach formalnych, zwłaszcza do garnituru, skarpety muszą być na tyle długie, by nie odsłaniały gołej nogi podczas siedzenia.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021

Polecane

pixel