Zapisz na liście ulubionych

Jak oryginalnie zasznurować buty?

2021-01-14
Jak oryginalnie zasznurować buty?

JAK W PROSTY SPOSÓB ODŚWIEŻYĆ WYGLĄD OBUWIA SPORTOWEGO CZY TRAMPEK? JEST NA TO PROSTA METODA. PRZEDSTAWIAMY WAM KILKA ORYGINALNYCH SPOSOBÓW NA WIĄZANIE BUTÓW. Z NIMI WASZE SNEAKERSY, TRAMPKI CZY TENISÓWKI ZYSKAJĄ NOWY, BARDZO ORYGINALNY LOOK.

Znudziłaś się już wyglądem swoich butów sznurowanych? Zastanawiasz się, jak dodać swoim wysłużonym sneakersom nowy, oryginalny charakter? Czy wiesz, że możesz to zrobić w prosty sposób? Wystarczy zmienić sposób sznurowania.

Jak wynika ze statystyk, większość z nas stosuje zazwyczaj klasyczny najbardziej popularny sposób wiązania butów. Tymczasem metod na zawiązanie sznurówek w butach sportowych, sneakersach, tenisówkach jest znacznie więcej. Sznurowanie butów ma nie tylko wymiar estetyczny. Jest też sposobem na zamanifestowanie swojego stylu życia, hobby, a nawet światopoglądu!

Jak oryginalnie zasznurować buty

Warto przysiąść przez chwilę i nauczyć się kilku nowych technik sznurowania butów. Takie zabawy ze sznurówkami najlepiej sprawdzają się w przypadku butów sportowych, trampek i tenisówek. Można je również wykorzystać w butach cięższego kalibru jak popularne traperki. Z wielu wariantów wybraliśmy dla Was 3 najpraktyczniejsze.Sznurowanie “na drabinkę”

W tym wariancie sznurówki ułożone są w sposób równoległy, jak na drabinie. Tego typu wiązanie uda się jedynie wówczas, kiedy w butach mamy parzystą parę oczek. Sznurówki muszą przeciąć but parzystą liczbę razy, aby końce spotykały się w środku i można je było związać razem.

Jak zasznurować buty "na drabinkę"?


Sznurowanie “na drabinkę”
 1. Włóż sznurówkę w pierwsze dwa oczka buta końcówkami do dołu.
 2. Pociągnij oba końce i upewnij się, że mają taką samą długość po obu stronach.
 3. Lewą sznurówkę przeciągnij od wewnątrz do lewego (drugiego od dołu) oczka buta, a następnie od zewnątrz włóż w prawą dziurkę.
 4. Prawą sznurówkę przeciągnij od wewnątrz do pierwszego wolnego oczka po prawej stronie, a następnie włóż od zewnętrz w lewą dziurkę.
 5. Powtarzaj ostatnie dwa kroki, aż dojdziesz do ostatnich oczek.Sznurowanie w kratkę


Sznurowanie w kratkę

Sznurówki z wiązaniem w kratkę wyglądają bardzo efektownie i dekoracyjnie. Aby sznurowanie dobrze prezentowało się na bucie najlepiej, aby miał przynajmniej 6 par oczek.

Jak zasznurować buty "w kratkę"?

 1. W przypadku parzystej liczby oczek zaczynamy tak samo jak przy sznurowaniu na drabinkę, czyli przeciągamy sznurówkę przez pierwsze dwa oczka końcówkami od dołu.
 2. Krzyżujemy sznurówki i przeciągamy je przez przeciwstawne oczka, tak aby krzyżyk powstał pod nimi.
 3. Następnie krzyżujemy sznurówki po raz kolejny i przeciągamy je nad oczkami.
 4. Czynność powtarzamy aż do ostatniej pary oczek.Sznurowanie w kratownicę


Sznurowanie w kratownicę

Styl sznurowania w kratkę jest bardzo popularny i efektowny, ale trzeba to robić bardzo uważnie, ponieważ łatwo popełnić błędy.

Jak zasznurować buty "w kratownicę"?

 1. Włóż sznurówkę w pierwsze oczka końcami do góry.
 2. Skrzyżuj końce na zewnątrz i przeprowadź je przez zestaw oczek trzy rzędy wyżej.
 3. Przeprowadź oba końce sznurówki prosto do wewnątrz i na zewnątrz przez następny wyższy zestaw oczek
 4. Skrzyżuj końce na zewnątrz i przeprowadź je przez zestaw oczek trzy rzędy poniżej buta.
 5. Przeprowadź oba końce prosto do wewnątrz i na zewnątrz przez następny wyższy zestaw oczek.
Jeżeli masz problemy z wykonaniem tego sznurowania i chcesz to zobaczyć "na żywo", sprawdź jak to wygląda na filmie na YouTube. Wystarczy wpiszesz w Lattice Lacing Tutorial.

Sznurowanie butów - wskazówki na koniec

Metod sznurowania butów jest oczywiście znacznie więcej. Przy wyborze sznurowania warto brać pod uwagę oprócz wyglądu, również wygodę noszenia oraz to jak zasznurowane buty opinają kostkę. Istnieje wiele atrakcyjnie wyglądających wzorów sznurowania, które nie gwarantują stabilności stopy, co w przypadku np. butów sportowych może być problemem.

Druga sprawa to dobór wzoru sznurowania do rodzaju i fasonu butów. Pewne wzory będą lepiej prezentować się w butach za kostkę, inne krótkich sneakersach.

Trzecia rzecz to wybór odpowiednich sznurówek. Wiele wzorów wymaga zastosowania smuklejszych sznurków, inne sprawdzą ze sznurówkami nieco grubszymi. W przypadku letniego i sportowego możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wybrać sznurków w intensywnych kolorach i wzorach.


Jeśli jesteś zainteresowana tym, jak orginalnie sznurować obuwie, zerknij na stronę: https://www.fieggen.com/shoelace/hashlacing.htm.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021

pixel