Zapisz na liście ulubionych

Jak przetrwać w szpilkach cały dzień?

2021-03-25
Jak przetrwać w szpilkach cały dzień?

BUTY NA SZPILCE OPRÓCZ SWOICH NIEPOWTARZALNYCH WALORÓW MAJĄ RÓWNIEŻ PEWNE WADY — NIE NALEŻĄ DO NAJWYGODNIEJSZYCH BUTÓW NA ŚWIECIE. W JAKI SPOSÓB ZADBAĆ O KOMFORT CHODZENIA W SZPILKACH?


Buty na szpilce to jeden z najpopularniejszych typów obuwia, znajdują się praktycznie w każdej szafie kobiecej. Chodzenie w szpilkach ma wiele zalet: dodają kilku centymetrów, sprawiają, że nogi wyglądają na dłuższe, a twoja sylwetka prezentuje się znacznie atrakcyjniej.
Słowem: szpilkach wyglądasz doskonale niezależnie od tego, co na siebie włożysz.

Szpilki najczęściej wybieramy na wyjątkowe okazje takie jak impreza wieczorna, uroczystość rodzinna czy też ważne biznesowe spotkanie. I prawdopodobnie większość z nas nosiłaby szpilki od rana do wieczora, gdyby nie jeden mały problem. Większość z nich jest po prostu na dłuższą metę jest niewygodna. Nasze nogi w szpilkach szybko się męczą, przez to chodzenie w szpilkach przez kilka godzin staje się dla nas bardzo niekomfortowe.Jak przetrwać w szpilkach cały dzień
Dlaczego w szpilkach jest nam niewygodnie?

Czółenka damskie na szpilkach są niewygodne z kilku powodów. Przede wszystkim decyduje o tym konstrukcja buta, która jest bardzo nienaturalna i niezgodna z budową naszej stopy.

1. Obszar ciężkości zostaje przesunięty w okolice czubka stopy.
2. Obszar, który dotyka podłogi, czyli przednia część podeszwy jest znacznie mniejszy.
3. W szpilkach naciska na stopę jest nieregularny - największy na przednią część stopy.
4. Palce są ściśnięte w czubku, a tylna część buta zazwyczaj nie jest dopasowana do kształtu pięty.


Jak przetrwać w szpilkach cały dzień
Oczywiście nikt nie każe nam nosić szpilek przez cały dzień, jednak w niektórych sytuacjach jesteśmy do tego w pewnym stopniu zmuszone np. gdy wybieramy się na całonocną imprezę (wesele) czy gdy pracujemy w biurze, w którym obowiązuje specyficzny dress code. W jaki sposób sprawić, że noszenie szpilek będzie dla nas bardziej komfortowe? Jak przetrwać w szpilkach przez cały dzień? Oto kilka sprawdzonych sposobów

1. Wybierz odpowiednią parę czółenek damskich

Kluczem do sukcesu jest wybór butów na wysokim obcasie, w których będziemy czuć się najwygodniej. Z tego powodu szpilki trzeba dobrze przetestować. Dobrym rozwiązaniem jest kupić szpilki w sklepie internetowym. Możesz je wówczas na spokojnie przymierzyć i sprawdzić ich wygodę chodząc po domu w różnych porach dnia. Upewnij się tylko, że sklep ma dobrą politykę zwrotów.


2. Zainwestuj w żelowe wkładki

Jeżeli twoje buty na szpilkach mają bardzo wysoki obcas, wówczas dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w żelowe wkładki. Wkładki tego typu zmniejszają nacisk na przód stopy i zapobiegają przesuwaniu się stopy zbyt daleko do przodu (zwłaszcza jeśli nosisz szpilki open toe). Istnieją również paski żelowe, które można nałożyć na brzegi buta, w ten sposób zapobiegając otarciom stóp i stabilizując nogę w bucie.


3. Ubieraj skarpety

Jeśli masz taką możliwość (np. nosisz spodnie do szpilek lub długą spódnicę) i jeśli typ buta na to pozwala (nie są to czółenka open toe), zakładaj skarpetki, nawet te najcieńsze. Skarpeta zmniejsza tarcie buta o stopę, a wytrzymałość na wysokich obcasach znacznie się zwiększy. Od razu zauważysz różnicę w komforcie noszenia buta.


4. Nałóż krem nawilżający

Nałożenie kremu nawilżającego na stopy przed założeniem szpilek może chronić stopy przed otarciami, bólem i pęcherzami, zwłaszcza jeśli buty są nowe i ciasne.


5. Użyj dezodorantu do stóp lub w korku dla dzieci

Innym rozwiązaniem, które pozwoli uchronić przed nadmiernym poceniem stóp, a tym samym minimalizuje ryzyko otarcia, jest zastosowanie dezodorantu lub talku dla dzieci. Przed ubraniem szpilek po prostu spryskaj nogę lub posyp stopy talkiem.


6. Sklej palce u stop

Być może wydawać się to dla ciebie dziwne, ale dobrym pomysłem jest również sklejenie trzeciego i czwartego palec taśmą samoprzylepną. W ten sposób zmniejszysz ucisk na nerw między tymi dwoma palcami, który powoduje ból.


7. Nie zdejmuj butów z nóg

Ostatnia rada może być dla ciebie dość zaskakująca. Nawet jeżeli buty stają się bardzo niewygodne i chodzenie w nich sprawia coraz więcej problemów, w żadnym wypadku nie zdejmuj szpilek z nóg. Ulgę poczujesz jedynie przez chwilę, a efekty takiego zabiegu mogą być druzgocący w skutkach. Po takim lekkim odpoczynku twoje stopy natychmiast spuchną, a ich ponowne założenie spowoduje, że poczujesz jeszcze większy ból.


Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021

pixel