Zapisz na liście ulubionych

Jak swobodnie chodzić w szpilkach?

2022-09-26
Jak swobodnie chodzić w szpilkach?
Kobiece, seksowne i najczęściej – niewygodne. Szpilki, chociaż prezentują się szalenie efektownie, mogą powodować dyskomfort. Zastanawiasz się, jak swobodnie chodzić w butach na wysokim obcasie? Przeczytaj i sprawdź proste triki, dzięki którym odzyskasz pewność siebie.
Jak nauczyć się chodzić w szpilkach?

Opanowanie sztuki chodzenia na wysokich obcasach wymaga nie tyle czasu, co odpowiedniej techniki i opanowania konkretnych umiejętności. Czy warto? Zdecydowanie tak – zwłaszcza że szpilki efektownie wydłużają nogi i wysmuklają sylwetkę w ogóle. Zastanawiasz się, jak nauczyć się chodzić w wysokich butach? Sprawdź, jaki model warto kupić i co robić, żeby uniknąć ewentualnego dyskomfortu. Wskazówki, które znajdziesz poniżej, zdecydowanie mogą Ci pomóc.


Jakie szpilki wybrać? Wysokość obcasa ma znaczenie

Dotąd nie nosiłaś butów na wysokim obcasie albo zakładałaś je bardzo rzadko? W takiej sytuacji rozważnie będzie sięgnąć po nieco niższy model lub model na bardziej stabilnym obcasie (niekoniecznie jednak klocku). Optymalna wysokość obcasa dla niewprawionych najczęściej waha się pomiędzy 5 a 7 centymetrów i takie modele są uznawane za najwygodniejsze również na co dzień.


Chcesz swobodnie chodzić w szpilkach? Kup je odpowiednio wcześnie i… ćwicz!

Jeśli planujesz założyć szpilki na wyjątkową okazję, kup je odpowiednio wcześnie i… noś w domu. Dzięki temu buty będą miały szansę dopasować się do kształtu stopy, a Ty – opanować płynny i pewny krok.

Czółenka damskie

Jak chodzić w szpilkach i czuć się pewnie? Sposoby na uniknięcie dyskomfortu

Chodzenie na wysokim obcasie może sprawiać wiele trudności. Jeśli systematyczne ćwiczenia w domowym zaciszu nie przynoszą pożądanych rezultatów, nie zniechęcaj się i wypróbuj sposoby proponowane poniżej. Jeśli będziesz systematyczna, najprawdopodobniej zniwelujesz ból, który towarzyszy noszeniu szpilek, unikniesz nieprzyjemnych otarć i pochwalisz się pewnym krokiem.

1. Wybierz model, w którym czujesz się pewnie, tzn. stoisz stabilnie. Już w trakcie przymierzania szpilek możesz ocenić, czy w konkretnej parze masz szansę poruszać się płynnie. Jak to zrobić? Załóż buty i… stań na jednej nodze. Jeśli utrzymanie równowagi w tej pozycji nie sprawi Ci trudności, wybrane czółenka sprawdzą się także w trakcie codziennego użytkowania.

2. Wybierz model w odpowiednim rozmiarze (tj. w rozmiarze, który nosisz na co dzień). To ważne, głównie dlatego, że odpowiednio dopasowane szpilki nie będą uciskały palców ani pięty, dodatkowo zaś stopa nie będzie się ślizgała. Mając pewność, że but leży perfekcyjnie, będziesz mogła skupić się na postawie całego ciała.

3. Skup się na swojej postawie. Wkładając szpilki, zapomnij o garbieniu się. Jeśli chcesz prezentować się nienagannie, unieś głowę, złącz łopatki i delikatnie napnij ciało. Pamiętaj, że stawiane kroki powinny być nieco węższe niż w sytuacji, gdy nosisz buty sportowe – to sprzyja zachowaniu równowagi.

4. Odpowiednio stawiaj stopy. W szpilkach warto kontrolować nie tylko postawę ciała, ale także – sposób stawiania kroków. Chcąc zachować płynny ruch, wyobraź sobie, że poruszasz się po dwóch równoległych liniach. Co ważne, najpierw stawiaj na ziemi piętę, a dopiero później – przesuwaj ciężar na palce.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022

Polecane

Czółenka damskie pistacjowe

Czółenka damskie pistacjowe

119,99 zł brutto89,99 zł brutto

pixel