Zapisz na liście ulubionych

Jakie buty wybrać do szkoły?

2022-08-29
Jakie buty wybrać do szkoły?
Wygoda, funkcjonalność i (przede wszystkim!) modny design – wymagania, jakim musi sprostać obuwie do szkoły, są naprawdę wysokie. Nie ma w tym nic dziwnego – rodzicom zależy na wygodzie i bezpieczeństwie, nastolatkom zaś – na atrakcyjnym wizerunku. Przeczytaj i zobacz, jakie modele będą odpowiednie do szkoły, a jakie sprawdzą się w charakterze obuwia zmiennego.Co wyróżnia dobre buty do szkoły? Cechy charakterystyczne

Każdemu uczniowi, bez wątpienia przydadzą się buty do szkoły, które spełniają konkretne wymagania. Zakładane codziennie, powinny być przede wszystkim wygodne, wygoda zaś będzie zależała od poniższych cech:
- przyczepności. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej podeszwie, wykonanej z wysokogatunkowych materiałów, obuwie zapewni dziecku stabilność – zarówno w drodze do szkoły, jak i na szkolnym korytarzu lub hali sportowej.
- przewiewność. Ta cecha ma szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku obuwia zmiennego, niemniej warto ją uwzględnić również wtedy, gdy wybierasz buty, w których dziecko będzie chodziło do szkoły. Model, który zapewni stopie odpowiedni komfort termiczny, powinien być wykonany materiałów, które umożliwiają stałą cyrkulację powietrza. Przykładem takiego obuwia mogą być lekkie buty sportowe, czyli modne sneakersy.
- lekkość. Bezpieczne buty dla najmłodszych to takie, które podążają za ruchem stopy, czyli są odpowiednio elastyczne i lekkie. O ile na zewnątrz zdecydowanie lepiej (zwłaszcza jesienią) sprawdzą się modele na nieco solidniejszej podeszwie (np. modnej platformie), o tyle – jako obuwie zmienne warto wybrać lżejsze propozycje – np. klasyczne trampki.
- komfortowe wykończenie, w tym – lekka i miękka wyściółka. Dobrym wyborem okażą się zatem wszelkie lekkie modele sportowe, wyścielone miękkim materiałem tekstylnym.

Obuwie dziecięce

Jakie buty do szkoły będą najlepsze? Popularne modele

Buty do szkoły często towarzyszą dziecku przez cały dzień – w wielu polskich placówkach nie ma bowiem obowiązku zmiany obuwia na czas zajęć lekcyjnych (wyjątkiem są lekcje wychowania fizycznego). Wówczas warto zdecydować się na model, który sprawdzi się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku i będzie posiadał wymienione wcześniej cechy. Dobrym przykładem butów do szkoły są:
- sneakersy, zwłaszcza modele na solidnej platformie, wykonane z wysokogatunkowej eko skóry. Wybierając spośród takich propozycji, warto zwrócić uwagę również na wyściółkę – ta z miękkiego materiału tekstylnego zapewni stopom możliwie najwyższy komfort, również w trakcie wielogodzinnego noszenia.
- buty sportowe i trampki. Lekkie buty sportowe i trampki to wybór, który świetnie sprawdzi się zwłaszcza jesienią i wiosną. Odpowiednie również na cieplejsze dni, zapewnią pożądany komfort i wyraźnie zminimalizują ryzyko pocenia się stopy.


Jakie buty do szkoły wybrać na zmianę? Obuwie idealne na długi dzień

Obowiązek zmiany obuwia najczęściej dotyczy uczniów młodszych klas, buty na zmianę są wymagane również podczas lekcji wychowania fizycznego. W charakterze takiego obuwia najlepiej sprawdzą się produkty wiosna/lato, wśród których wybierzesz zarówno lekkie trampki na jasnej podeszwie (odpowiednie na halę sportową), jak i trampki na platformie, modne sneakersy, buty typu slip on i wygodne buty sportowe.


Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

pixel