Zapisz na liście ulubionych

Kalosze damskie – jak dobrze wybrać?

2020-08-13
Kalosze damskie – jak dobrze wybrać?

DAWNIEJ KALOSZE BYŁY UWAŻANE ZA NAJPROSTSZY MODEL OBUWIA, A ICH ZAKUP NIE NASTRĘCZAŁ ŻADNYCH PROBLEMÓW. OBECNIE JEDNAK WYBÓR JEST NA TYLE DUŻY, ŻE WZROSŁA LICZBA MOŻLIWOŚCI I TAKŻE DO ZAKUPU KALOSZY DAMSKICH NALEŻY SIĘ PRZYŁOŻYĆ.


Wybierając idealną parę, należy odpowiedzieć sobie na 4 główne pytania:

Zastosowanie. Do czego i jak często ich używasz?

Jeśli tylko od czasu do czasu wybierasz się na spacer z psem lub po prostu obserwujesz swoje dzieci grające w piłkę nożną, normalne buty powinny być w zupełności wystarczające. Kalosze damskie w umiarkowanej cenie zapewnią wygodny spacer i będą długo służyć, jeśli tylko będą odpowiednio pielęgnowane.
Jeśli pracujesz na farmie lub w stajniach i nosisz buty przez ponad godzinę dziennie, zalecamy przyjrzenie się wytrzymałym butom, które są trwalsze i chronione przed niektórymi żrącymi odpadami, które mogą uszkodzić kauczuk znajdujący się w takich miejscach.


Grupa dziewczyn na letnim festiwalu w modnych kaloszach


Do zakupu kaloszy podejść należy podobnie, jak do kupna butów do fitnessu damskich czy do biegania. Rekreacyjne buty wystarczą do umiarkowanej aktywności, ale jeżeli chce się biegać bardziej sportowo, należy zainwestować w lepszą jakość.

Dobór. Jaki masz obwód łydki i długość stopy?

Umieść wokół łydek centymetr w ich najszerszym miejscu. Następnie upewnij się, że na stronie internetowej sprawdziłeś rozmiar łydki pod kątem konkretnego rozmiaru stopy, aby sprawdzić, czy będą pasować. Wciskanie nogi na siłę do buta spowoduje na niego duży nacisk i prawdopodobnie skróci jego żywotność

Wysokość. Jakie kalosze będą dla ciebie najwygodniejsze?

Kalosze występują w 4 podstawowych wysokościach:

  • Do kolan – zazwyczaj nie zaleca się ich osobom z szerszymi łydkami, ponieważ mogą być trudne do dopasowania;
  • Pełna wysokość – zwykle pasują do górnej części łydki i są najpopularniejszymi sprzedawanymi butami z gumy. Jeśli używasz kaloszy tylko do spacerów po okolicy, są one najbardziej polecane, ponieważ chronią nogi przed gałęziami itp., a także zapewniają, że błoto/woda z kałuży nie dostaną się do butów;
  • Połowa wysokości – sięgają do dolnej części łydki, więc są idealnym rozwiązaniem dla osób z szerszymi łydkami. Nadal zapewniają sporą ochronę przed błotem i kałużami, więc są również bardzo popularną opcją dla bywalców festiwali;
  • Wysokość do kostek – są bardzo poręczne, ale nie są przeznaczone do żadnego intensywnego użytkowania. Kolejna wspaniała opcja na festiwale, chociaż uważaj, jeśli jest naprawdę błotniście.


Dziewczyna patrząca na niskie kalosze z zamszu

Projekt. Wolisz modne kolory czy tradycyjny wiejski styl?

Wybór kolorystyki i wzorów nadrukowanych na kaloszach jest olbrzymi. Cętki, kwiatki, kropki albo jeszcze bardziej fantazyjne wzory – tak naprawdę od ciebie zależy decyzja, na co się zdecydujesz. Zawsze możesz mieć kilka wzorów, by lepiej dopasować je do kurtki i innych ubrań. Kolorowe kalosze mogą być jedynym wyrazistym elementem ubioru. Jeżeli wolisz tradycyjne buty, najbardziej praktyczne są te w jednolitym kolorze i raczej ciemnych barwach: czarne, zielone, granatowe, bordowe. Takie buty mogą być nawet elementem casualowej stylizacji. Niegdyś tego rodzaju modele były używane do jazdy konnej. Pamiętaj także o zastanowieniu się, o jakiej porze roku buty będą użytkowane. Guma różni się grubością, a do tego można do środka kupić specjalne grzejące skarpety. Buty na zimę damskie powinny być nieco większe, by móc włożyć do nich grubszą bieliznę.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

Lakierowane kalosze damskie  szare

Lakierowane kalosze damskie szare

99,99 zł brutto64,99 zł brutto

pixel