Zapisz na liście ulubionych

Wszystko, co warto wiedzieć o wkładkach do butów

2022-09-08
Wszystko, co warto wiedzieć o wkładkach do butów
Znalazłaś wymarzony model botków, sneakersów lub szpilek na wielkie wyjście? Świetnie! Pamiętaj jednak, że aby osiągnąć pełny komfort noszenia, musisz uzupełnić je o odpowiednie wkładki do butów. Sprawdź, jak wybrać produkt najlepiej dostosowany do swoich potrzeb.








Jakie funkcje pełnią wkładki do butów?

Choć na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wkładek, a każdy z nich ma nieco inne właściwości, ich podstawowe zadania pozostają te same. Do najważniejszych z nich należy wsparcie i amortyzacja stopy podczas marszu. Wkładka pozwala na równomierne rozłożenie nacisku na stopę, odciąża piętę i podbicie, a ponadto niweluje dyskomfort podczas poruszania się po nierównym podłożu. Wrażenie to jest tym bardziej odczuwalne, im cieńsza podeszwa buta.


Bardzo ważną funkcją jest także kwestia higieny: odpowiednio dobrane wkładki wspierają oddychalność obuwia i absorbują nadmiar wilgoci z powierzchni skóry. W efekcie stopy pozostają świeże i suche, wewnątrz buta nie rozwijają się nieprzyjemne zapachy, zmniejsza się także ryzyko wystąpienia otarć i odcisków. Wkładki w każdej chwili można wyjąć do czyszczenia lub prania, co znacznie ułatwia codzienną pielęgnację obuwia.


Wkładki do butów - rodzaje

Jak wspomnieliśmy wyżej, wybór wkładek do butów jest naprawdę szeroki. Aby ułatwić Ci wybór najlepszego dla siebie modelu, przygotowaliśmy krótką charakterystykę najczęściej spotykanych rodzajów.


Wkładki do butów Coccine Antiperspirant Perforated: o perforowanej powierzchni, wzbogacone substancjami o właściwościach antybakteryjnych - aktywnym węglem lub jonami srebra - pełnią funkcję antyperspirantu, a więc ograniczają pocenie stóp, pochłaniają nadmiar wilgoci i blokują namnażanie się bakterii odpowiedzialnych za powstawanie przykrego zapachu


Wkładki z naturalnej skóry: wspierają oddychalność i chronią skórę przed podrażnieniami. Naturalny materiał swobodnie przepuszcza powietrze, jest miękki i przyjazny dla skóry, dlatego buty wyposażone we wkładki tego typu można bez obaw nosić na gołą stopę. Dolna warstwa lateksu stabilizuje wkładkę w bucie i przedłuża jej trwałość.


Akcesoria do butow, wkładki i kosmetyki

Wkładki filcowe: ze względu na wysoką chłonność materiału pełnią podobną funkcję, jak wkładki antiperspirant, zwłaszcza po wyposażeniu je w antybakteryjne wykończenie. Filc ma również dobre właściwości termoizolacyjne - z tego względu często stosuje się je w celu docieplenia butów zimowych.


Wkładki żelowe: noszone do butów na wysokim obcasie w celu zmniejszenia nacisku na podbicie i palce, co pozwala na swobodne poruszanie się w szpilkach lub platformach bez dotkliwego bólu stóp. Na rynku dostępne są zarówno pełne wkładki z żelowymi “poduszeczkami”, jak i tzw. żelowe hamulce, przeznaczone głównie do noszenia z sandałkami lub szpilkami peep-toe: wkładki te sprawiają, że stopa nie przesuwa się nadmiernie do przodu w trakcie marszu lub tańca.


Podpiętki: wspierają piętę w trakcie ruchu i lekko podwyższają tylną część stopy, co umożliwia korektę wad postawy i poprawia dopasowanie butów. Najczęściej stosowane materiały podpiętek to naturalna skóra, korek, pianka lub żelowe poduszeczki.


Odpowiednio dobrane wkładki do butów wynoszą ich komfort noszenia na zupełnie nowy poziom. Warto mieć w zanadrzu kilka modeli o różnych właściwościach, by móc zastosować je zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba!


Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022

Polecane

pixel