Zapisz na liście ulubionych

Sklep internetowy z butami - poradnik, jak bezpiecznie kupować w sieci

2022-10-04
Sklep internetowy z butami - poradnik, jak bezpiecznie kupować w sieci
Kupowanie za pośrednictwem Internetu cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego – zakupy w sieci są wygodne i nie wymagają wygospodarowania dodatkowego czasu. Co więcej, zamówienie możesz złożyć bez względu na godziny pracy sklepu stacjonarnego. Niestety, nie wszystkie produkty można wybrać z taką samą łatwością. Jeśli kupowanie butów w sieci wciąż budzi Twój opór, przeczytaj nasz poradnik. Dzięki wskazówkom, które znajdziesz poniżej, pojęcie nieudanych zakupów nie będzie Cię dotyczyło.


Dlaczego warto kupować buty przez Internet?

Decydując się na zakupy w sieci, nie tylko unikniesz męczących poszukiwań w pasażach, niewielkich sklepikach i galeriach handlowych, zaoszczędzisz czas, a nierzadko także – pieniądze. Okazuje się bowiem, że w sieci zdecydowanie łatwiej upolować okazje. Głównie dlatego, że ceny proponowane przez poszczególnych sprzedawców porównasz z ogromną łatwością. Zdecydowanie prostsza jest także weryfikacja aktualnych bestsellerów. O czym musisz pamiętać, żeby zakupy przez Internet były bezpieczne i zawsze trafione? Koniecznie przeczytaj!

Eleganckie czarne botki damskie Shelovet

Jak kupować buty w sieci? Zacznij od zmierzenia stopy

Znalazłeś idealną parę w sklepie online, jednak Twoje masz wątpliwości co do rozmiaru, który powinieneś wybrać? To częsty problem, który nierzadko zniechęca do tej formy zakupów. Tymczasem można go z łatwością rozwiązać. Jak? Mierząc swoją stopę i porównując otrzymany wynik z tabelą rozmiarów, dostępną bezpośrednio na stronie produktu. Jak uzyskać wiarygodny pomiar?
1. Przygotuj czystą kartkę i długopis, następnie zdejmij skarpetę i bosą stopą stań bezpośrednio na przygotowanej kartce.
2. Długopisem zaznacz miejsca, w których kończą się największy palec i pięta, a następnie – zmierz tę odległość.
3. Uzyskana w ten sposób wartość (w centymetrach) to długość Twojej stopy. Zapisz ją lub zapamiętaj, a następnie – porównaj z tabelą rozmiarów przypisaną do konkretnego modelu obuwia.

Obuwie damskie

Jak kupować buty w sieci? Zwracaj uwagę na szczegóły

Niestety, prawidłowy dobór długości wkładki nie gwarantuje, że konkretna para będzie odpowiednia dla Twojej stopy. Należy zatem zwrócić uwagę na szczegóły i uwzględnić dodatkowe parametry. Jakie?
1. Rodzaj wykorzystanego materiału i dopasowanie obuwia do konkretnej pory roku. Butów w sklepie internetowym nie możesz co prawda dotknąć, możesz jednak (i powinieneś!) przeczytać skład materiałowy i szczegółowy opis konkretnego produktu. Dzięki temu uzyskasz dodatkowe informacje o wybranej parze i zweryfikujesz, czy będzie odpowiednia na konkretną porę roku.
2. Obcas i/lub rodzaj zapięcia również mają znaczenie. Jeśli decydujesz się na buty na słupku lub szpilce, wybieraj raczej spośród modeli o wysokości 5 do 8 centymetrów (takie są bowiem uznawane za najwygodniejsze). Ciekawą propozycją są także buty sznurowane i jednocześnie – zapinane na zamek.

Jak kupować buty w sieci? Poluj na okazje

Kupowanie butów w sieci niemal zawsze się opłaca. Ceny są bowiem niższe niż w sklepach stacjonarnych, a towar dostępny na wyprzedażach zdecydowanie bardziej atrakcyjny. Decydując się na zakupy w sklepach online, warto dodatkowo zapisać się do newslettera. Przykładowo, w e-sklepie czasnabuty.pl w ten sposób zyskasz nie tylko dostęp do informacji na temat aktualnych promocji, ale także - dodatkowy rabat, możliwy do wykorzystania po spełnieniu określonych wymagań.

Czerwone czółenka damskie na wysokim obcasie Shelovet

Jak kupować buty w sieci? Rozsądnie wybieraj sprzedawcę

Ogrom sklepów z butami, które działają online, sprawia, że nie wiesz, jakiego sprzedawcę powinieneś wybrać? Duże znaczenie dla kupujących ma różnorodność asortymentu, przejrzysty podział na kategorie produktowe, wygodny system składania zamówień i płatności, jasna polityka zakupów, zwrotów i reklamacji, a także – szybki i bezpośredni kontakt z działem obsługi klienta.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

pixel